BohaterON - włącz historię!

BohaterONPodziękowania dla naszej szkoły.We październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "BohaterON"- włącz historię, mającej na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.W ramach realizowanego przedsięwzięcia uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o jednym z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość narodową  – Powstaniu Warszawskim.Miło nam poinformować, że organizatorzy akcji wyróżnili naszą szkołę, koordynatora działań oraz uczniów, którzy aktywnie włączyli się w projekt  przysyłając nam podziękowania i dyplomy  za zaangażowanie się w ogólnopolską akcję BohaterOn.                       Koordynator projektu mgr Barbara Żala
Bohateron-dyplom-szkola-podstawowa-im.-sw.-jana-pawla-ii-w-radomyslu-wielkim.pdf
Bohateron-dyplom-barbara-zala.pdf

Dumni z Powstańców!!! Podziękuj Powstańcom za ich walkę o Wolną Polskę klikając w serduszko od społeczności szkolnej.

Kliknij na serduszko i wypełnij formularz według poniższej instrukcji: 

Sprawdź mapę wpisów.

W polu szukaj wpisz numer: m:56031 

i kliknij w serduszka

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

                                                                                           Józef Piłsudski

 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016, a w naszej szkole od 2019 roku.

18 października zakończyliśmy realizację projektu BohaterOn. W tym dniu wspólnie podziękowaliśmy powstańcom za ich walkę, za ich trud i poświęcenie. Symbolem - aktem naszej solidarności z żyjącymi powstańcami - była opaska biało-czerwona na przedramieniu oraz ubiór nawiązujący do okresu II wojny światowej. W tym roku zorganizowaliśmy  również Szkolną Harcerską Pocztę Polową,  nasze uczennice roznosiły  zakładki do książek,  gazetki n/t Powstania Warszawskiego a także przybijały na pamiątkę  pieczątki z data 1944 oraz z symbolem Harcerskiej Poczty Polowej.  Jednak najwięcej emocji wzbudziła loteria, w której uczniowie losowali karteczki z różnymi datami. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Uczniowie uczestniczyli również  w lekcji  przeprowadzonej  w oparciu o materiały przesłane przez fundację Sensoria oraz materiały IPN, a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube. Dzięki nim nasi uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów na temat Powstania Warszawskiego, a także poznali  losy powstańców.

Projekt ma na celu edukować uczniów, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Wszystkim  Nauczycielom, Uczniom  oraz Rodzicom, którzy zaangażowali się ten projekt składam serdeczne podziękowanie.

Koordynator projektu: mgr Barbara Żala