Aktywne i ciekawe ferie zimowe

W pierwszym tygodniu  długo wyczekiwanych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach do kina, Promiennego Zamku, Fly Parku - parku trampolin i kręgielni. Brali udział w warsztatach kulinarnych w Restauracji Firlejka i warsztatach plastyczno – technicznych.

Grupa kilku uczniów wyjechała na 3 dniowe zimowisko do Krynicy – Zdroju. Podczas pobytu na zimowisku uczestnicy doskonalili swoje umiejętności jazdy na łyżwach na lodowisku i jazdy na nartach na stokach w Tyliczu. W programie wyjazdu było wejście na Górę Parkową w Krynicy,  zwiedzanie zabytkowego Kościoła w Tyliczu, Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu oraz rywalizacja na arenie LaserShot.

W drugim tygodniu ferii odbędzie się 3 dniowe zimowisko dla Dziewczęcej Służby Maryjnej w Łańcucie. Uczestniczki zimowiska wyruszą do Łańcuta pociągiem PKP. W programie zimowiska będzie czas na zwiedzanie zamku w Łańcucie, ognisko i pieczenie kiełbasek, warsztaty kulinarne „Kuchnia Zamkowa”, „Bal na Zamku”, warsztaty plastyczne – malowanie na szkle, warsztaty profilaktyczne oraz wyjazd do Markowej i zwiedzanie Muzeum pamięci Polaków ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów.

W wyjazdach i zajęciach uczestniczyło łącznie 440 uczniów naszej szkoły (niektórzy uczniowie uczestniczyli w kilku projektach).

Zajęcia zorganizowane przez nauczycieli szkoły stworzyły dzieciom warunki do ciekawego spędzenia wolnego czasu, wzrostu integracji wśród uczniów, kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, budowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki, pokazania możliwości spędzania wolnego czasu bez używek, upowszechniania form aktywnego wypoczynku, poznania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Zorganizowanie wyjazdów było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.