Pedagog Specjalny

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji przygotowano gazetkę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności z jakimi mierzą się osoby ze spektrum. W tym dniu uczniowie mieli okazje wysłuchać prelekcji gdzie dowiedzieli się między innymi: Jakie są  objawy autyzmu? Jak możemy pomóc dzieciom, których to dotyczy? Na te i wiele innych pytań przeprowadzone zostały w klasach pogadanki, przedstawione zostały filmy edukacyjne, by jeszcze lepiej zapoznać się z tym spektrum. Dzieci z grupy przedszkolnej kolorowały niebieskie motyle, zaś uczniowie klas I-III  wykonywali prace plastyczne, rysowały plakaty. Kolorem dominującym we wszystkich pracach był kolor niebieski. Jest on symbolem autyzmu. Kolor niebieski to kolor niewinności, nadziei.  Uczniowie i pracownicy na znak solidarności założyli niebieską część garderoby. Tym niebieskim akcentem społeczność szkolna stara się zrozumieć codzienność osób ze spektrum autyzmu a także uczy tolerancji na inność zachowań.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym szczególnym dniu uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły świętowali nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie osobom dotkniętych Zespołem Downa.

Ponadto dzieci klas 0-3 wykonały z papieru kolorowe skarpetki. Akcja ta miała na celu przełamanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. Uczniowie wysłuchali także krótkiej prelekcji na temat w/w tematyki. Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia.

Pedagog specjalny

PEDAGOG SPECJALNY


mgr Karolina Pryga


Poniedziałek 8:15-13:40

Środa 8:15- 11:50

Czwartek 9:50- 11:50

Dodatkowa godzina na konsultacje dla rodziców i uczniów:

Poniedziałek 13:40-14:40

Zadania pedagoga specjalnego w szkole

zdrowie_psychiczne_dzieci.pdf