BohaterOn 2023

Wyróżnienie i Dyplomy za udział w projekcie BohaterOn 

Jest nam bardzo miło, że nasze szkolne działania w ramach ogólnopolskiego projektu BohaterOn zostały docenione i wyróżnione. Oprócz dyplomów otrzymaliśmy również grę ,,Cenzura". Jest to gra, w której uczniowie uczą się historii poprzez zabawę
i zdrową rywalizację. Chcąc zdobyć punkty, młodzież musi wykazać się refleksem, wyobraźnią oraz znajomością II wojny światowej. Wierzymy, że działania prowadzone wśród dzieci i młodzieży pozwolą podtrzymać pamięć o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach oraz zrozumieć pojęcie współczesnego patriotyzmu.

Koordynator projektu: Barbara Żala

POWSTANIE WARSZAWSKIE !!!

Nadzieja, która zmieniła się w rozpacz.

Bohaterstwo, które zmieniło się w tragedię.

Walczące miasto, które zmieniło się w cmentarzysko.

63 dni walki – 63 dni wiary w wolność!!

Nasza szkoła już po raz piąty przystąpiła do akcji BohaterOn, która ma celu propagowanie wiedzy na temat II wojny światowej, a w szczególności wiedzy o Powstaniu Warszawskim. BohaterOn - włącz historię!, to projekt, który uczy, budzi kreatywność oraz promuje historię Polski XX wieku.

25 października zakończyliśmy realizację projektu BohaterOn i wspólnie podziękowaliśmy Powstańcom za ich walkę, za ich trud i poświęcenie.  W tym dniu nasi uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach nawiązujących do ubiorów Powstańców z opaską biało - czerwoną na przedramieniu. Już po raz trzeci zorganizowaliśmy Szkolną Harcerską Pocztę Polową. Uczennice roznosiły kartki pocztowe, gazetki n/t Powstania Warszawskiego, a także przybijały na pamiątkę pieczątki z datą 1944 oraz z symbolem Harcerskiej Poczty Polowej. Sporo emocji wzbudziła loteria, w której można było wylosować karteczki z różnymi datami. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Losy pełnią funkcję edukacyjną, ponieważ wszyscy chcą wylosować karteczkę z datą 1944, którą z pewnością zapamiętają. Dużym zainteresowaniem cieszyły się niemieckie hełmy z czasów II wojny światowej, furażerki, pojemniki na amunicję oraz znakomicie ubrani na wojskowo uczniowie.

Projekt stał się okazją do wspólnego pochylenia się nad losami Powstańców i pokazania wielkiej prawdy o niezwykłym darze wolności.

Koordynator projektu : mgr Barbara Żala

Projekt "BohaterOn" w naszej szkole

"Dziękujemy Powstańcom Warszawskim"