DOBRO ZAWSZE POWRACA

Są w życiu takie momenty, kiedy ta prawda sprawdza się w 100%. W czasie tygodnia misyjnego, nasza szkoła gościła s. Barbarę Gawełdę, która koordynuje na terenie kraju pomoc na rzecz budowy szkoły dla dziewcząt w Chamuka, w Zambii. Jako społeczność szkolna, od kilku lat, regularnie bierzemy aktywny udział w tej budowie, przez składanie dobrowolnych ofiar. W tym roku, uzbierana kwota to: 3.665 zł!!! Jest to całościowy dochód z kiermaszu misyjnego i sprzedaży kalendarzy przygotowanych o Chamuka. Działalność misyjna była zawsze droga sercu Patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II. Dzisiaj cieszymy się, że w ten sposób możemy go naśladować.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards). To dobro, które wraca ma różne imiona:

WDZIĘCZNOŚĆ, PAMIĘĆ, MODLITWA, DOBRE SŁOWO…

Zachęcam do przeczytania podziękowań i życzeń świątecznych nadesłanych przez Siostry Służebniczki dla naszej szkoły i do ubogacenia wydarzeniami z życia misji w szpitalu w Katondwe, do którego przed pandemią wysyłaliśmy bandaże zrobione z pościeli. Życzę miłej lektury 🙂