GALERIA

ROK SZKOLNY 2023/2024

ANDRZEJKI  KLAS  NAJMŁODSZYCH 2023

ANDRZEJKI  KLAS  IV - VIII  2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

ROK SZKOLNY 2022/2023

Dzień Postaci z Bajki 

25.11.2022r. – przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajki. Z tej okazji nasi przedszkolacy przebrali się za ulubione  bajkowe postacie. Dzień ten  niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy a przede wszystkim dobra zabawa.  

"Każda zabawa jest dobra, jeśli tylko potrafisz się w nią bawić"

24 listopada 2022 r. uczniowie klas I – III brali udział w klasowych zabawach andrzejkowych. Wspólnie z paniami oraz swoimi przyjaciółmi tańczyli, śpiewali oraz poznawali niezwykłą tradycję dotyczącą andrzejkowych wróżb. Wszyscy dobrze się bawili oraz przyjmowali wróżby z przymrużeniem oka. Wśród dzieci nie zabrakło animatorek tworzących dla swoich kolegów i koleżanek ciekawych układów tanecznych. Piękne, kolorowe, dyskotekowe stroje podkreślały wyjątkową atmosferę dzisiejszego dnia.

Rok szkolny 2021/2022

Pielgrzymka do Łagiewnik - uczniowie klas IV dziękują za dar pierwszej komunii świętej 

DNI KULTURY MEKSYKAŃSKIEJ

,,Tyle na raz świata ze wszystkich stron świata''  pisała Wisława Szymborska w wierszu Urodziny - tak było w SP  Radomyślu Wielkim

W dniach 6-8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II obchodziliśmy Dni Kultury Meksykańskiej, które spotkały się z ogromnym  zainteresowaniem społeczności uczniowskiej. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w różne działania prowadzone w ramach tego projektu.

Dni Kultury Meksykańskiej były doskonałą okazją do poznania kultury i tradycji meksykańskich. Dzięki przepięknym strojom, w które uczniowie byli przebrani, mogliśmy poczuć klimat Meksyku.

Na lekcjach języka angielskiego  uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących  ciekawostek o Meksyku, a na lekcjach religii mieli okazję poznać historię cudownego obrazu Matki Bożej z Guadaluppe. Ponadto mieliśmy okazję  zobaczyć  piękne  sombrera, poncza,  meksykańskie maski, monety a także poznać  podstawowe zwroty w  języku hiszpańskim, którego uczyła nas  Wiktoria z klasy 2 b.  Nasi uczniowie spróbowali również przysmaków kuchni  meksykańskiej zarówno na szkolnej stołówce oraz w klasach. Dla niektórych uczniów ostre smaki były sporym zaskoczeniem. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewczynek była możliwość przebrania się za meksykańską malarkę Fridę Kahlo.

Nasi uczniowie  aktywnie włączyli się w Dni Kultury Meksykańskiej poprzez udział w konkursach z j. angielskiego, plastyki i religii.

Wykonali ciekawe konkursowe prace umiejętnie posługując się językiem angielskim podczas opisu poncza oraz kaktusa. Wykonanie prac  plastycznych i  opis w języku angielskim na pewno poszerzyły zasób słownictwa  oraz rozwinęły kreatywność uczniów.

Niezwykle ciekawe okazały się prezentacje multimedialne z języka angielskiego o Meksyku oraz z religii o Matce Boże z Guadalupe.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni, a dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych restauracji z Radomyśla Wielkiego kilkoro z naszych uczniów wylosowało zaproszenia na poczęstunek dań meksykańskich.  Dziękuję wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w  przygotowanie strojów. Nauczycielom i Uczniom za aktywny udział w Dniach Kultury Meksyku a Ambasadzie Meksyku w Warszawie za przekazanie materiałów  o Meksyku. Piękne, intensywne kolory i barwy strojów pozwoliły  poczuć koloryt i egzotykę Meksyku. Celem Dni Kultury Meksykańskiej było rozwijanie swoich pasji, poszerzenie wiedzy i przekazanie uczniom, że warto uczyć się języków obcych oraz poznawać kulturę innych krajów.

 Zatem, do zobaczenia za rok!

                                                     Koordynator projektu: mgr Barbara Żala

 


DNI KULTURY MEKSYKAŃSKIEJ

DZIEŃ 1

DZIEŃ 2

DZIEŃ 3

WALENTYNKI
W piątek 12 lutego 2021 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III świętowali „Walentynki”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski we współpracy z wychowawczyniami klas młodszych przygotował konkurs na najpiękniejszą walentynkę. Powstały piękne prace plastyczne, które zostały nagrodzone słodkim upominkiem. W tym dniu dominującym kolorem ubioru był czerwony. Wszyscy uczniowie mieli okazję wykonania wyjątkowego zdjęcia w walentynkowej foto-budce. 

BAL PRZEBIERAŃCÓW W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 

28 stycznia w oddziale przedszkolnym odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane za ulubione postacie z bajek chętnie brały udział we wspólnych zabawach i tańcach.

BAL KARNAWAŁOWY
Bal karnawałowy. 21 stycznia 2021 r. klasa 1 a miała swój bal karnawałowy. Dzieci bawiły się w pięknych, barwnych przebraniach, tańczyły, śpiewały. To był niezapomniany czas pełen śmiechu i dobrej zabawy.

OPŁATEK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dla podtrzymania tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci łamały się opłatkiem, składały sobie życzenia, zjadły wspólny poczęstunek oraz śpiewały kolędy.

NASZE PRACE


ANDRZEJKI 2019

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

THE BRITISH ROYAL FAMILY 

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2019

BEZPIECZNE FERIE 2019

ZAJĘCIA WARSZTATOWE 

"ZNAJDŹ POMYSŁ NA SIEBIE"

Sto lat Babciu! Sto lat Dziadziu!

BIEGI PRZEŁAJOWE