Niezwykłe odwiedziny

Od początku grudnia, jak co roku, uczniowie naszej szkoły składali długoterminowe produkty żywnościowe w ramach akcji MEN „RAZEM NA ŚWIĘTA”. Dzięki ofiarności uczniów, ich Rodziców oraz Pracowników Szkoły, udało się uzbierać znaczną ilość. Zebrane dary zostały przekazane dla Domu Pomocy Społecznej dla Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnobrzegu, prowadzonego przez Siostry Służebniczki.

         Wczoraj tj. 20.12.2023 r. odwiedzili nas podopieczni domu, którzy spotkali się z uczniami kl. Va. Był czas na wspólne kolędowanie, odpowiedzi na pytania i poznanie idei domu w którym chłopcy mieszkają. Nasi Goście, na ręce Pana Dyrektora Stanisława Tabora i Pani Wicedyrektor Agnieszki Lazur, przekazali podziękowanie za otrzymane wsparcie i złożyli życzenia świąteczne. Uczniowie mogli doświadczyć, jak wiele dobra wnieśli w życie chłopców, dzieląc się tym co mają, a jednocześnie usłyszeli jak wygląda ich codzienne życie, a dom w którym mieszkają, nie jest traktowany jak ośrodek ale jak ich dom rodzinny.

         Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z historią miejsca i działaniami jakie są podejmowane dla chłopców obecnie, zachęcamy do odwiedzenia strony: https://dpstarnobrzeg.pl/historia_domu_6.html