Noc z Pasją

Noc z Pasją to doskonały sposób, aby aktywnie spędzić wolny czas w nieszablonowy sposób. To również doskonała okazja na zintegrowanie uczniów i nawiązanie nowych relacji koleżeńskich. W takiej formie aktywnego wypoczynku 54 uczniów z naszej szkoły, pod opieka pań Barbary Żali, Marii Chmury i Joanny Węgrzyn, uczestniczyło w Nocy z Pasją z czwartku 12  na piątek 13 października 2023 r.

Noc z Pasją rozpoczęliśmy seansem filmowym w kinie galerii Navigotor , następnie o godz. 23.30 zjedliśmy późną ale smaczną kolację w McDonaldzie. Po powrocie do szkoły wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji ,, Bieg w Piżamach” oraz w ,,Dniu w Piżamach”

Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z ciężko chorymi dziećmi. W tym dniu przeprowadziliśmy również zbiórkę pieniędzy, które wpłaciliśmy na konto fundacji ,,Gdy liczy się czas” - zajmującej się pomocą dzieciom przebywającym w szpitalach na oddziałach onkologicznych.

Pizzerni ,,Latinie” dziękujemy za ufundowanie pysznych nagród dla uczniów w najzabawniejszych piżamach.

Podczas całonocnej zabawy uczniowie również grali w piłkę nożną, w koszykówkę, w ręczną, w tenisa stołowego oglądali filmy, czytali książki i grali w karty. Pomimo zmęczenia całonocną aktywnością nasi uczniowie już planują kolejną Noc z Pasją.