SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Rok szkolny 2023/2024

 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 czerwca w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2024/2025. Uczniowie wszystkich klas głosowali na jednego z siedmiu kandydatów. Komisja wyborcza odnotowała 325 głosów, z czego 6 głosów było nieważnych. Decyzją społeczności szkolnej przewodniczącym szkoły został Szymon Woliński z kl. 6b - 58 głosów. W zarządzie znaleźli się również Filip Skrzyniarz z kl. 5b - 57 głosów oraz Karol Sabaj z kl. 6a - 56 głosów. Pozostali kandydaci otrzymali następującą ilość głosów: Faustyna Kieraś 46 głosów, Emilia Jołda 40 głosów, Patrycja Dygdoń 38 głosów Jan Giża 24 głosy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów z wszystkich klas. 

Wyniki konkursu na wiosenną gazetkę klasową 

25 marca rozstrzygnięty został konkurs na wiosenną gazetkę klasową. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego dokonały przeglądu gazetek. Oceniając gazetki, członkowie komisji brali pod uwagę jej aktualność, czytelność, pomysłowość i estetykę wykonania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

1 miejsce klasa 5b (22pkt/30) 

2 miejsce klasa 7a (20 pkt/30) 

3 miejsce klasa 4a i 7b (19pkt/30) 

Zwycięskim klasom gratulujemy. 

W nagrodę wymienione klasy otrzymują punkty dodatnie z zachowania. 

"Dzień bez plecaka"

Wiosna to najpiękniejsza i długo wyczekiwana pora roku, dlatego też jej powitanie w naszej szkole było barwne i wesołe. Pierwszy Dzień wiosny w naszej szkole odbył się pod hasłem "Dzień bez plecaka". Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością😀

8 Marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia oraz słodkie upominki dla wszystkich kobiet. W klasach i na szkolnych korytarzach można było odczuć wyjątkową atmosferę. 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

❤️❤️❤️

"Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! 

W tym dniu wszyscy to wyznają, Że chcą kochać i kochają!"

❤️❤️❤️

14 lutego to dzień wszystkim znany, gdyż jest to dzień Świętego Walentego. W tym roku szkolne walentynki obchodziliśmy we wtorek 13 lutego. Samorząd Uczniowski tradycyjnie zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy miał możliwość przesłania walentynkowych życzeń wybranej osobie. Tego dnia w szkole dominował kolor czerwony. 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO 

"MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny dla klas 0 – 3 pt. "Mój Przyjaciel Miś". Celem konkursu było przybliżenie historii powstania pluszowego misia, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych, rozwijanie umiejętności manualnych oraz kształtowanie wyobraźni. Na konkurs wpłynęło 44 prace.

Jury konkursowe przyznało następujące nagrody:

oraz wyróżnienie dla:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłych konkursach.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

W środę 24 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VIII. Podczas dyskoteki nie zabrakło wspólnych tańców w parach, w kole, czy w "pociągu". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o oprawę muzyczną, a także przygotowali rozmaite konkursy i zabawy. Tegoroczna zabawa karnawałowa na pewno należała do udanych


DZIEŃ W KAPCIACH

W czwartek 16 listopada w naszej szkole odbył się dzień tematyczny - "Dzień w Kapciach". Tego dnia uczniowie jak i nauczyciele zwykłe obuwie zamienili na ulubione klapki lub pantofle

ZBIÓRKA KARMY DO SCHRONISKA "CZEKADEŁKO"

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Kundelka, który przypada na 25 października, w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów. Zebrane artykuły zostały dostarczone do schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych. Celem akcji było kształtowanie właściwych postaw wobec zwierząt potrzebujących pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w przeprowadzoną zbiórkę. 

Szkolny Dzień Chłopaka

Dziś obchodziliśmy szkolny Dzień Chłopaka. Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły chłopcom serdeczne życzenia oraz wręczyły słodkie upominki. Chłopcy stosownie do okazji założyli krawaty i muchy, w których pozostali do pamiątkowych zdjęć. W czasie przerw śródlekcyjnych dla wszystkich chłopców płynęły życzenia wraz z dedykacjami muzycznymi.

Rok szkolny 2022/2023

WYBORY 

DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

13 czerwca w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2023/2024. Kandydaci przygotowali prezentację własnej osoby wraz z propozycjami działań, jakie chcieliby podjąć w nowym roku szkolnym. Spośród 310 oddanych głosów największą ilość uzyskały: 

1. Karolina Lazur - 140 

2. Zofia Pietras - 63 

3. Adrianna Wolińska - 53 

Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz spełnienia obietnic przedwyborczych. 

1 czerwca Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej pozytywnych wydarzeń w ciągu roku. W naszej szkole był to dzień "przebierańca" za wybraną postać z bajki bądź celebrytę. Tego dnia nie zabrakło też słodkich upominków, a na przerwach towarzyszyła nam wesoła muzyka i taniec. Dzień Dziecka upłynął nam w wyjątkowej atmosferze. 

Powrót do lat dziewięćdziesiątych XX wieku 

W czwartek 20 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień tematyczny – powróciliśmy do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Na szkolnych korytarzach można było zauważyć uczniów w fantastycznych stylizacjach nawiązujących do tamtych lat. W czasie przerw Samorząd Uczniowski zadbał o wyjątkową atmosferę poprzez odtwarzanie przez radiolę popularnych utworów muzycznych z lat 90.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”Dzień Kobiet jest międzynarodowym świętem, które obchodzi się każdego roku w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia ukłony i życzenia wędrują do wszystkich Pań.8 marca Samorząd uczniowski przygotował w naszej szkole przedstawienie, taniec oraz życzenia dla wszystkich pań i koleżanek. Nie zabrakło kwiatów i słodkich upominków. Radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim przez cały dzień.

W czwartek 24 listopada w naszej szkole 

odbyły się „Andrzejki” dla klas IV - VIII

Na uczniów czekało wiele atrakcji. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pięknie udekorowali salę oraz przygotowali liczne konkursy i zabawy.

Uczestnicy zabawy andrzejkowej mogli też złożyć swój pamiątkowy podpis na specjalnej „andrzejkowej tablicy”.

Radości było wiele. Zabawa andrzejkowa była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale również do integracji szkolnej społeczności.

Fajnie być nauczycielem

„Trzeba mieć wielkie serce,

aby móc kształcić młode umysły”

13 października uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się, jak to jest być nauczycielem, biorąc udział w projekcie „Fajnie być nauczycielem”. Chętni uczniowie wcielili się w rolę wybranego nauczyciela i przeprowadzili lekcję. Mogliśmy obserwować bardzo dobre przygotowanie, moc pomysłów i różnorodność pomocy dydaktycznych. Uczniowie w roli nauczycieli włożyli całe swoje serce w realizację przedsięwzięcia. Aktywność i radosny uśmiech na twarzach kolegów i koleżanek z klasy świadczyły, że spisali się na medal.

DZIEŃ KAPCI

Dziś, 6 października,  w naszej szkole odbył się „Dzień Kapci” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Z tej okazji uczniowie, a także nauczyciele i pracownicy szkoły zamienili szkolne obuwie na ulubione pantofle. Dzięki tej zabawie wszyscy miłośnicy kapci mogli poczuć się jak w domu.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2022/2023

13-tego czerwca w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2022/2023 . Każdy uczeń mógł oddać swój głos na jednego z kandydatów: Zofię Pietras z klasy 6a, Julię Olchawę z klasy 7b, Nikolę Dubiel z klasy 7a, Wiktora Smagacza z klasy 7a.

Spośród 277 głosów największą ilość uzyskała

Julia Olchawa- 113 głosów, następnie

Wiktor Smagacz-82 głosy,

Nikola Dubiel-51 głosów i Zofia Pietras 30 głosów.

W wyniku głosowania skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Julia Olchawa

Zastępca: Wiktor Smagacz

Sekretarz: Nikola Dubiel i Zofia Pietras

Nowym przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
1 kwietnia, Prima Aprilis był „Dniem Przebierańca” w naszej szkole. Tego dnia na korytarzach mogliśmy podziwiać kolorowe postacie. Uczniowie przebrali się za bohaterów słynnych bajek, sportowców, wróżki, królewny, zwierzątka. Trudno wyliczyć i wymienić wszystkie postaci. Niektórzy nawet przybrali postać nauczycieli.

Widać uczniowie świetnie się bawili, a ich przebrania prezentowały się znakomicie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr...” Dziś w naszej szkole powitaliśmy wiosnę pięknymi żółto – zielonymi strojami z wiosennymi ozdobami. Dodatkowo był to dzień bez plecaka. Uczniowie przynieśli więc podręczniki w wózkach, walizkach, poduszkach, skrzynkach itp. Pomysłowości nie było końca. Na zakończenie wszystkie klasy wykonały wiosenny quizz. Wiosna dotarła do nas pełna słońca, humoru i optymizmu.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim

Dnia 16 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2021/2022. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na jednego z kandydatów:

1.       Mateusz Puła kl. V a

2.       Karolina Lazur kl. V b

3.       Korneliusz Skiba kl. V b

4.       Antoni Pleban kl. VII a

Spośród 296 głosów największą ilość uzyskali:

Antoni Pleban -159 głosów, Korneliusz Skiba – 82 głosy, Mateusz Puła – 33 głosy oraz Karolina Lazur – 18 głosów.  Cztery głosy okazały się nieważne.

Tym samym przewodniczącym szkoły został Antoni Pleban, zastępcą Korneliusz Skiba, a sekretarzem Mateusz Puła.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana Komisja Wyborcza oraz opiekun SU.

Nowym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.