SZKOLNE KOŁO CARITAS

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”

– Św. Jan Paweł II

Społeczność szkolna i Szkolne Koło Caritas przeprowadziło przed Świętami Wielkanocnymi zbiórkę długoterminowej żywności i środków czystości dla Domu Opieki w Kiełkowie. To mała placówka skupiająca 35 pacjentów w starszym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności. Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrano bardzo dużą ilość produktów. Dodatkowo uczniowie wykonali świąteczne karteczki z życzeniami, które zostały przekazane podopiecznym. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za okazane serce i pomoc.

DZIEŃ DOBRA TRWA NIEUSTANNIE

Konkurs pt: ”W rodzinie siła”, dał początek obchodom Dnia Dobra w naszej szkole. Kolejnym punktem była: Galeria dobra, na której uczniowie prezentowali spełnione przez siebie dobre uczynki lub dobro otrzymane od innych. Natomiast w ostatnią niedzielę uczniowie naszej szkoły, „rozszerzyli dobro” na obszar parafii i miasta. Przygotowali karnety z zadaniami dla Rodzin na niedzielne popołudnie. Wśród nich były: wspólny spacer, gry i zabawy, śpiew piosenek, odwiedziny rodziny: Babci i Dziadzia itp. Przy tej okazji zorganizowano kiermasz ciast, z których dochód zostanie przeznaczony na wakacyjną oazę dzieci z naszej szkoły. Za każde wsparcie – dziękujemy. Dzień Dobra trwa nieustannie.

„W rodzinie siła” 

„W rodzinie siła” – to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego w naszej szkole z okazji DNIA DOBRA obchodzonego już po raz drugi w całym kraju, któremu początek dała Caritas Polska. W wykonanie prac konkursowych mogli włączyć się wszyscy członkowie Rodzin, zaś technika wykonania prac była dowolna. Efekty poruszały pięknem, estetyką, pomysłem. Przyznano 4 nagrody główne i 6 wyróżnień. Warto było się trudzić, bo nagroda to rodzinna pizza ufundowana przez właścicieli: Pizzerii Olimpus, Pizzerii Latina i Restauracji Firlejka. Bardzo dziękujemy Państwu za dobroć serca i otwarcie progów swoich lokali dla zwycięskich uczniów i ich Rodzin.

Już po raz drugi, Caritas Polska organizuje DZIEŃ DOBRA. Jako społeczność szkolna, pragniemy włączyć się w jego obchody. W tym roku stawiamy na RODZINĘ!!! Pierwszym etapem świętowania w naszej szkole, będzie konkurs dla całych rodzin pt: ”W rodzinie siła”. Zapraszamy dzieci, rodziców, rodzeństwo, dziadków do zobrazowania tegorocznego hasła Dnia dobra. Prace konkursowe należy składać do środy 12 kwietnia. Dla wszystkich uczestników konkursu, zostały przewidziane drobne upominki. Zapraszamy do wspólnej zabawy – Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas. 

Jesteście wspaniali!!!

Jak zawsze można było liczyć na uczniów naszej szkoły, którzy z zapałem pospieszyli, by sprawić radość Bartkowi i w ten sposób pomóc mu jak najszybciej odzyskać wiarę, że będzie mógł żyć normalnie i dodać sił na czas trudnej rehabilitacji. Najbardziej wrażliwymi i twórczymi okazali się najmłodsi uczniowie! Wszystkim dziękuję za zaangażowanie i chęć pomocy dla Bartka. Jesteście wspaniali!!!

Bartek - list .pdf
Listy do Bartka.pdf

MIKOŁAJOWA I ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ZAKOŃCZONA

WIELKIM SUKCESEM!!!

Kolejny już raz, w naszej szkole zorganizowano zbiórkę żywności długoterminowej. Akcję przeprowadzili uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami Opiekunami.  Od 6 – 15 grudnia zbierane były produkty żywnościowe, które zostaną przekazane dla: Jadłodajni Caritas Diecezji Tarnowskiej w Mielcu, Domu Dziecka w Skopaniu, Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Tarnobrzegu.

Mała statystyka. Zebrano ok.:

W imieniu osób, które otrzymają zebrane produkty, składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy  uczniom, którzy wykazali się wielką wrażliwością serca. Gorące podziękowania składamy przede wszystkim Rodzicom, którzy zachęcali dzieci do otwartości na potrzeby innych i wspierali finansowo realizację przedsięwzięcia. Wdzięczność wyrażamy wobec Pana Dyrektora, który jest zawsze otwarty na tę formę pomocy innym jak również nauczycielom, którzy wytrwale przypominali o trwającej akcji i swoich przykładem pociągali podopiecznych. Zdjęcia z przekazania darów, będziemy udostępniać na bieżąco.

Ufamy, że św. Jan Paweł II, Patron szkoły cieszy się z naszej otwartości na potrzeby potrzebujących. Sam powiedział kiedyś: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”zatem czyńmy dalej dobro. 

s. Małgorzata Więcek    

PRZEKAZANIE DARÓW – TARNOBRZEG

Warto było się trudzić!!! Zobaczcie sami na pamiątkowe zdjęcia z przekazania darów dla Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Chłopcy dzielą się z nami tym co mają: słowa podziękowania w imieniu mieszkańców domu przekazuje Jakub, który dodatkowo deklamuje dwa wiersze. Z powodu swoich chorób nie był w stanie nauczyć się czytać, jednak świetnie przyswaja teksty na pamięć. Posłuchajmy 

Chamuka.pdf

PODZIĘKOWANIA

Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski pragnie podziękować uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w naszą szkolną akcję charytatywną „Razem na Wielkanoc”. Udało się nam zebrać sporą ilość artykułów spożywczych, które zostały przekazane kuchni dla bezdomnych działającej przy oddziale Tarnowskiego Koła Caritas w Mielcu.

DZIĘKUJEMY!


WIELKANOCNA AKCJA CHARYTATYWNA

Szkolne Koło Caritas, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w wielkanocnej akcji charytatywnej „Razem na Wielkanoc”.

W ramach naszej szkolnej akcji chcemy kolejny raz wesprzeć kuchnię dla ubogich Caritas Diecezji Tarnowskiej poprzez zbiórkę długoterminowych artykułów spożywczych oraz wykonanie stroików wielkanocnych. Wymienione rzeczy można przynosić do naszej szkoły na portiernię do wtorku 30 marca 2021 r. Każdy uczeń, który weźmie udział w tej akcji charytatywnej, zostanie nagrodzony punktami dodatnimi z zachowania. Swój udział w akcji należy potwierdzić na liście znajdującej się na portierni, podając imię, nazwisko oraz klasę.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI I SPRAW RADOŚĆ POTRZEBUJĄCYM.

01.02.2021 r.

DZIĘKUJEMY

Dyrekcja S.P w Radomyślu Wielkim, opiekunki Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzicom za wielkie zaangażowanie w akcję Razem na Święta.Odzew z Waszej strony przerósł nasze oczekiwania. Zebrane dary od wszystkich zostały przekazane do Domu Dziecka w Skopaniu, oraz kuchni dla bezdomnych działającej przy Oddziale Tarnowskiego Koła Caritas w Mielcu.
Do podziękowań dołączają się również pracownicy i dzieci Domu Dziecka w Skopaniu.

PODZIĘKOWANIE

Podziekowanie.pdf

MIKOŁAJKOWA AKCJA CHARYTATYWNA

 DLA OŚRODKA W PNIU