Piątek, 26 czerwca 2026 roku, zapisał się jako wyjątkowy dzień Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz dumni rodzice zgromadzili się na uroczystym apelu, aby wspólnie podsumować minione dziesięć miesięcy intensywnej pracy, uroczyście pożegnać najstarszych uczniów i powitać upragnione wakacje.
Uroczystą akademię poprowadził dyrektor szkoły, Stanisław Tabor, który w swoim przemówieniu podziękował całej społeczności szkolnej za zaangażowanie, trud oraz liczne sukcesy naukowe i sportowe.
Prymusi na scenie – świadectwa z wyróżnieniem
Tradycyjnie ważnym punktem oficjalnej części było nagrodzenie uczniów, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Na szkolnej scenie zaroiło się od czerwieni i bieli, gdy uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75 odbierali z rąk dyrektora upragnione „świadectwa z paskiem” oraz nagrody książkowe. Każdemu wyróżnieniu towarzyszyły gromkie brawa ze strony rówieśników, pedagogów oraz rodziców.
Oficjalne pożegnanie klas ósmych i statuetki dla najlepszych
Momentem szczególnym, pełnym powagi i podniosłej atmosfery, było oficjalne pożegnanie klas ósmych, którzy w tym roku opuścili mury radomyskiej podstawówki. Absolwenci pożegnali się dziękując dyrekcji, wychowawcom oraz nauczycielom za lata edukacji i wychowania.
W tym roku szkolnym tytuł najlepszych absolwentów oraz pamiątkowe statuetki za wybitne osiągnięcia i godne reprezentowanie szkoły odebrali:
Karol Cetnar
Amadeusz Skiba
Emilia Jołda
W tej wyjątkowej chwili młodym liderom mądrości towarzyszyli ich rodzice. Dyrekcja złożyła na ich ręce listy gratulacyjne, dziękując za wieloletnią współpracę, wsparcie placówki oraz wzorowe wychowanie młodego pokolenia.
Czas podziękowań dla pracowników obsługi
Koniec roku szkolnego 2025/2026 przyniósł także chwile refleksji i nostalgii. Społeczność szkolna oficjalnie i uroczyście pożegnała odchodzące na zasłużoną emeryturę panie z obsługi szkoły: Barbarę Dziekan, Annę Jarosz oraz Jadwigę Dykas.
Dyrektor Stanisław Tabor w imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli podziękował paniom za ich wieloletnią, niezwykle cenną pracę, dbałość o czystość, bezpieczeństwo oraz ciepło, jakim przez lata otaczały każdego wchodzącego do szkoły. Nie zabrakło kwiatów, symbolicznych upominków oraz łez wzruszenia.
W stronę bezpiecznych wakacji
Na zakończenie oficjalnego apelu dyrektor Stanisław Tabor życzył wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji. Przypomniał uczniom oraz żegnającym się ze szkołą absolwentom o zasadach rozwagi i bezpieczeństwa podczas letniego odpoczynku nad wodą czy w górach.
Po zakończeniu wspólnego spotkania w hali, uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych. Tam odebrali pozostałe świadectwa i oficjalnie rozpoczęli zasłużony letni wypoczynek.