Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” 

Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze szkół powiatu mieleckiego i dębickiego na warsztaty, otwarty pokaz lotów modeli lotniczych i kosmicznych, pokaz interaktywny Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz wystawę z zakresu fizyki i astronomii.

Wydarzenie „Rozwijaj pasję odkrywania – Dzień Otwarty Akademii Leonardo” odbędzie się w dniu 26 września 2023 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego
i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec.

Uczniom zostanie przybliżona idea nauki poprzez eksperymentowanie, doświadczenie
i praktykowanie. Będą mieli możliwość odkryć w sobie zainteresowanie techniką, z którą na co dzień maja małą styczność ze względu na przebiegające przemiany cywilizacyjne. 

Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty:

Każdy warsztat będzie trwał 2 godziny lekcyjne. Początek warsztatów rozpocznie się
o godzinie 08:00. Uczeń może uczestniczyć tylko w jednym wybranym warsztacie.

Odbędzie się również otwarty pokaz lotów modeli lotniczych i kosmicznych, pokaz interaktywny Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz  interaktywna wystawa dostępna dla wszystkich uczestników z dziedziny fizyki i astronomii obrazująca wybrane zagadnienia z obserwacji kosmosu, procesów zachodzących na planetach Układu Słonecznego.

Udział jest nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy elektroniczne na stronie leonardo.ckp.edu.pl - zakładka aktualności  Rozwijaj pasję odkrywania… lub pod numerem telefonu 17 250 64 83.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się na wyżej wymienionej stronie.