Aktualności

ZAWODY ZAPAŚNICZE W KAMIENIU

W sobotę 22 marca br. w miejscowości Kamień w powiecie rzeszowskim, odbyły się Turniej w zapasach w stylu wolnym o Puchar Wójta Gminy Kamień. Organizatorami Turnieju byli: Urząd i Wójt Gminy Kamień mgr Ryszard Bugiel.

Zawody odbywały się w hali sportowej w miejscowości Krzywa Wieś. W zawodach wzięło udział 65 zawodników z 4 klubów z województwa Podkarpackiego:

Stali Rzeszów, UKS Kamień, UKS Wola Ociecka i KS Radomyślanka.

Powiat mielecki reprezentowało 12 zawodników z Klubu Sportowego ze Szkoły Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego z Radomyśla Wielkiego, którzy startowali

w barwach KS Radomyślanka STALBUDOWA-KAZEX. Po zaciętych walkach prawie wszyscy w swoich kategoriach wagowych sięgnęli po medale.

Radomyślanie w swoich kategoriach wagowych zajmowali odpowiednio miejsca: Humaj Mikołaj – I miejsce, Ziobroń Daniel – I miejsce,

Szocik Igor - II miejsce, Wilaszek Jakub - II miejsce, Działo Wiktor II miejsce, Snuzik Kacper – II miejsce, Szpyrka Wiktor – II miejsce, Batko Sławomir - II miejsce, Dubiel Dominik - III miejsce, Stachowicz Maciej - III miejsce, Norbert Palka – III miejsce oraz Szubart Piotr - IV miejsce.

Występ zapaśników z Radomyśla Wielkiego był dla większości z nich debiutem na macie w Kamieniu i należy uważać ich start za udany -

uważa trener ekipy mgr Wojciech Bartkowicz.

Podobnych sukcesów życzymy im w dalszych występach.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Uczennica Anita Wolak z klasy IV b zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku” zorganizowanym przez 16 Gimnazjum Im. Fryderyka Chopina w Lublinie.

Uczennica wykonała pracę plastyczną na temat „Kolory muzyki Fryderyka Chopina.”

28 lutego odbyło się w Gimnazjum w Lublinie wręczenie nagród. Ponieważ Anitka nie mogła uczestniczyć w tej uroczystości, więc nagrodę wręczyła p. dyrektor w naszej szkole.

GMINNY KONKURS BAJKOWY

Dnia 13.03.2014 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Podborzu VI Gminny Konkurs Bajkowy dla klas pierwszych i klas O. W konkursie wzięlo udział 9 drużyn z klas O i 7 drużyn z klas I.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: jedna z klasy O i jedna z klas pierwszych pod okiem p. Barbary Wolanin i p. Beaty Popielarz.

Drużyna klas I w składzie: Eliza Idzik, Zofia Litwin i Alicja Mydlarz zajęła

II miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

GMINNY FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

W dniu 14.03.2014 r. odbył się gminny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Jakub Wilaszek z klasy 6a. Dalsze miejsca zajęli: Czuchra Adam, Krzysztofik Weronika, Burbano Krystian, Kubisztal Tomasz z lasy 6a oraz Mucha Daria z klasy 6b. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które sami mogli sobie wybrać.

ANTRAKT 2014

Dnia 11.03.2014 r. odbył się w Gimnazjum Publicznym w Radomyślu Wielkim XIV Przegląd Teatrów Szkolnych „Antrakt 2014”.

Do konkursu zgłosiło się dziesięć grup teatralnych, w tym uczniowie naszej szkoły z kl. III a i III b. Zaprezentowali oni sztukę teatralną pt. „Jaś i Małgosia” i zdobyli I miejsce otrzymując złotą statuetkę.

Dwie uczennice otrzymały specjalne wyróżnienie: Gabriela Jankowska za rolę wilka i Maja Kilian za rolę wiedźmy.

Wszyscy aktorzy oraz ich opiekunowie p. Barbara Babula i p. Małgorzata Jeniec byli bardzo szczęśliwi, że ich trud został zauważony i nagrodzony tak ważną dla wszystkich nagrodą.

DZIEŃ KOBIET

Męska część Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Lucyny Trojak przygotowała dla Kobiet i Dziewcząt naszej szkoły przedstawienie i wybory „Super Dziewczyny 2014.”

Tytuł „Extra Super Dziewczyny otrzymała Martyna Kilian, a tytuł „Super Dziewczyny” – Daria Mucha.

Wszyscy wesoło się bawili.

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dnia 28 lutego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali trudnych, lecz pięknych wierszy o żołnierzach walczących o wolną i niepodległą Polskę po 1945 r. Przedstawiona została również prezentacja multimedialna mówiąca o historii Żołnierzy Wyklętych oraz piosenki patriotyczne o tych żołnierzach, ich walce i bohaterstwie.

W ramach obchodów tego święta uczniowie klas IV – VI na lekcjach historii rozwiązali quiz dotyczący Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość przygotowali

p. B. Żala, p. M. Chmura i p. A. Szczurek.

WALENTYNKI

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Z tej okazji SU naszej szkoły zorganizował pocztę walentynkową, gdzie każdy mógł przesłać „walentynkę” do wybranych osób. Główną atrakcją w tym dniu był występ artystów z ukraińskiego cyrku „SZOK.” Artyści zaprezentowali tresurę zwierząt, żonglerkę i sztuki akrobatyczne. Największe wrażenie wywarł wąż z którym artystka pokazywała różne sztuki.

FERIE, FERIE...

W tym roku szkolnym nasza szkoła podczas ferii postanowiła zachęcić uczniów do aktywności fizycznej oraz rozwijania zainteresowań. Dzieci podczas półkolonii obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez Teatr Lalek z Nowego Sącza, wzięły udział w konkursie plastycznym, a także były na basenie. Uczniowie z klas III brali udział w gminnych zawodach sportowych na których zdobyli II miejsce. Nie zabrakło też zajęć z dobrego zachowania w takich miejscach jak kino, muzeum, basen, lodowisko czy stok narciarski. Z takiej formy spędzenia ferii zimowych skorzystało 150 dzieci.

MY TEŻ LUBIMY TAŃCZYĆ

Co roku w naszej szkole odbywa się bal karnawałowy na który uczniowie czekają przez cały rok. Tak było i w tym roku.

18 stycznia spotkaliśmy się w szkole aby spędzić miło czas tańcząc przy akompaniamencie pani Marii Wałęka, która starała się urozmaicić czas spędzony na balu konkursami i różnymi zabawami. Każdy z uczestników zabawy mógł przyjść w dowolnym przebraniu. Większość uczniów skorzystała z tej możliwości i przybrała kostiumy różnych znanych i mniej znanych postaci, nie tylko z bajek. W przerwie wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

KOCHAMY WAS BABCIU I DZIADZIU

Dnia 17 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Część artystyczną przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem pań: Barbary Wolanin, Joanny Kamińskiej i Marii Wałęka. W przygotowanie tej uroczystości włączyły się również klasy I – III. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne poprzez śpiew piosenek, recytację wierszy, tańce, a także występy teatralne i kabaretowe. Młodzi artyści za swoje występy byli nagradzani ogromnymi brawami, natomiast dziadkowie otrzymali skromne prezenty w postaci laurek i drobnych upominków.

Później odbył się skromny poczęstunek dla dziadków przygotowany przez rodziców.

KONKURS MATEMATYCZNY "PANGEA"

10 stycznia 2014 r. odbył się w naszej szkole I etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA.”

W całej Polsce w konkursie brało udział 103 264 uczestników. Z naszej szkoły startowało 51 uczniów.

Najlepszym okazał się Jakub Mrozowski z klasy IV a, który zdobywając 77 pkt na 100 zakwalifikował się do finału i 28 marca 2014 r. pojedzie na II etap konkursu do Warszawy.

Konkurs w szkole zorganizowała p. Lucyna Trojak.

Uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w I etapie zostali nagrodzeni książkami.

Byli to: Wiktoria Guła kl.V a, Weronika Krzysztofik kl. VI a, Kacper Czuchra kl. V b, Adam Czuchra kl VI a i Weronika Siembab kl. VI b.

MALI MISJONARZE

Co roku nasi uczniowie biorą udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu kolędy misyjnej. W tym roku w kolędzie wzięło udział 73 uczniów z naszej szkoły(10 grup).

Zebrane ofiary zostały przeznaczone na papieskie i ogólnopolskie dzieła misyjne, na pomoc w budowie szkoły dla dzieci głuchoniemych, utrzymanie szkół, przedszkoli, świetlic, dożywiania, zakupu lekarstw. Pomogą również w pracy Misjonarzom z Republiki Konga, Kazachstanu, Boliwii, Ekwadoru, Peru i Ukrainy. Program przygotowała s. Beata Jurczyńska.

WIGILIA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Dnia 20 grudnia 2013 r. spotkaliśmy się w Sali gimnastycznej, aby wspólnie śpiewać kolędy i przeżyć zbliżające się święta. Każda klasa prezentowała inną kolędę przygotowaną wcześniej razem z wychowawcą. Następnie rozeszliśmy się do swoich sal, aby złożyć sobie życzenia i śpiewać wspólnie kolędy.

NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA

W miesiącu grudniu Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs plastyczny na temat „Najpiękniejsza choinka świata.”

Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali dyplomy i nagrody. Byli to: Magdalena Wolak, Idzik Amelia, Idzik Nicola, Sołowska Klaudia, Chrabąszcz Natalia, Machnik Ewelina, Burbano Karolina, Sorochman Karolina.

NIECODZIENNA LEKCJA CHEMII

13 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się sesja wyjazdowa Politechniki Dziecięcej. W zajęciach wzięło udział 170 uczniów klas szóstych ze szkół z terenu gminy Radomyśl Wielki. Podczas spotkania przedstawione zostały zagadnienia z chemii pt. „Chemia wokół nas.”

Zajęcia prowadzili prof. Wiktor Bukowski, dr Agnieszka Bukowska oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Niecodzienna lekcja chemii podzielona była na dwie części: wykład dla wszystkich uczestników oraz zajęcia laboratoryjne w grupach. Uczniowie mieli okazję poznać właściwości wybranych substancji chemicznych, obserwować reakcje i doświadczenia oraz samodzielnie eksperymentować wykonując żelki. Uczestnicy sesji przekonali się, że zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń może być wspaniałą przygodą, a znajomość chemii przydaje się w zrozumieniu otaczającego świata.

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Uczniowie klas piątych z tej okazji przygotowali krótką część artystyczną, witając niezwykłego gościa piosenkami i wierszami. Następnie Mikołaj odwiedził każdą klasę w swojej sali wręczając uczniom różne prezenty. Uroczystość przygotowały wraz z uczniami p. Barbara Żala i p. M. Chmura.

ZIELONA SZKOŁA

W dniach 25 – 29 listopada 2013 r. uczniowie klas III wraz z wychowawcami przebywali na Zielonej Szkole w Rymanowie Zdroju.

Celem wyjazdu było zorganizowanie zdrowotnego wypoczynku dla uczniów. Podczas pobytu w Rymanowie Zdroju uczniowie korzystali z dobroczynnego klimatu Beskidu Niskiego. Poprawiali ogólną sprawność organizmu podczas pieszych wędrówek w specyficznym klimacie, korzystali z kuracji pitnej wód mineralnych. Brali udział w zabawach integrujących zespoły klasowe (konkurs śmiesznych fryzur, bal przebierańców, konkurs tańca towarzyskiego, konkurs czystości, randka w ciemno, konkurs plastyczny). Odbyły się też wycieczki autokarowe do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, do rodzinnego domu Marii Konopnickiej w Żarnowcu, do Muzeum Misyjnego w Miejscu Piastowym.

Uczniowie uczestniczyli w Ekologicznych zajęciach w Magurskim Parku Narodowym.

Podczas pogadanek, zajęć dydaktycznych i konkursów plastycznych uczniowie zdobywali nowe wiadomości na temat szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów.

WIECZÓR WRÓŻB I CZARÓW

28 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką p. Lucyny Trojak zorganizował w naszej szkole wieczór wróżb i czarów. Podczas dyskoteki andrzejkowej można było nabyć ciasteczka i cukierki z wróżbami lub powróżyć sobie w specjalnie przygotowanym „Salonie Wróżb” gdzie „urzędowały” Wróżki, Magowie i Cyganki.

Wszyscy wesoło się bawili.

ROK JULIANA TUWIMA

Z okazji obchodzonego w tym roku „Roku Juliana Tuwima” Samorząd Uczniowski pod opieką p. Lucyny Trojak zorganizował imprezę pt. „Wiersze Juliana Tuwima.” Każda klasa miała przedstawić jeden wiersz poety. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie wylosowanego wiersza.

Najciekawszą interpretację wiersza „Rzepka” przedstawiła kl. VI b. Oprócz tego odbył się też konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza.

W tym konkursie zwyciężyła uczennica klasy IV b Anita Wolak.

11 LISTOPADA - ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 8 listopada 2013 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie z klasy V b pod kierunkiem p. Barbary Żali i p. Małgorzaty Chmura. Uczniowie zaprezentowali wiersze dotyczące historii Polski oraz odzyskania niepodległości. Przedstawiona została także prezentacja multimedialna na temat postaci Józefa Piłsudskiego i jego roli, jaką odegrał dążąc do wolnej Polski.

JESIENNE OBRAZY

W październiku odbył się konkurs plastyczny pt. „Jesień” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie brało udział 47 uczniów wykonując prace różnymi technikami. Dla najlepszych artystów zostały wręczone dyplomy i nagrody na apelu szkolnym.

Otrzymali je: Jurkowska Kinga, Żytniak Monika, Guła Wiktoria, Wolak Anita, Burbano Karolina, Kubik Emilia, Pietras Emilia, Bielat Dominika.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

W październiku 2013 r. w naszej szkole zorganizowana była zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu. Razem zebrano ponad 160 kg karmy suchej i mokrej.

Karma ta została przekazana do „Fundacji Animals”, która zajmuje się tym schroniskiem. Fundacja przysłała podziękowanie dla uczniów i nauczycieli za przeprowadzoną akcję.

Najwięcej karmy zebrali uczniowie z klasy VI b.

Iskierka radości

Jakże ważna jest iskierka radości w oczach cierpiącego dziecka o tym wiedzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Radomyślu Wielkim, którzy co roku zamieniają się w Świętych Mikołajów.

Już od 7 lat nasza szkoła włącza się do akcji „Puk, puk, puk! Święty Mikołaj”

i obdarowuje prezentami Dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Nad całą akcją czuwa p. Elżbieta Hajduk, nauczycielka j. polskiego i muzyki.

Co roku przybywa darczyńców, którym nie obce jest motto, że „Niesienie pomocy czyni z nas prawdziwych ludzi”.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za przekazane dary.

Serdeczne podziękowania składamy p. Henrykowi Bajorowi, który co roku bezinteresownie zawozi zgromadzone przez nas dary do Podkarpackiego Hospicjum.

Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Co roku, w listopadzie organizowany jest przez Samorządowe Centrum Kultury

i Bibliotek w Radomyślu Wielkim Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej.

W tym roku konkurs odbył się 26 listopada.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Julia Koczwara

Sylwia Pisarczyk

Daria Mucha

Karolina Kieraś

Magdalena Wolak

Aleksandra Sikorska

Każda z wokalistek wykonała jedną piosenkę o charakterze patriotycznym. Solistki przygotowywała do występu p. Elżbieta Hajduk.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Sylwia Pisarczyk zajęła II miejsce, wyśpiewała je piosenką “Marsz Sybiraków”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 26 października w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się Międzyszkolny Turniej Mini Zapasów o Puchar Prezesa KS Radomyślanka Stalbudowa-Kazex.

W turnieju wzięły udział zespoły z miejscowości Kamień - powiat rzeszowski i Radomyśla Wielkiego.

Sekcję działającą przy Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim w turnieju reprezentowali atleci zrzeszeni w Klubie Sportowym „Radomyślanka” i zajęli odpowiednio miejsca: Dubiel Radosław - 1 miejsce, Jarosz Dawid - 2 miejsce, Szpyrka Wiktor - 1 miejsce,

Szocik Igor - 1 miejsce, Stachowicz Maciej 1 miejsce, Snuzik Kacper - 1 miejsce, Palka Norbert - 2 miejsce, Świątek Patryk - 1 miejsce, Humaj Mikołaj - 1 miejsce, Wilaszek Jakub - 2 miejsce, Ziobroń Daniel - 1 miejsce, Kubisztal Tomasz - 2 miejsce, Szubart Piotr - 1 miejsce i Batko Sławomir 2 miejsce. Drużynowo zespół z Radomyśla zajął 1 miejsce. Zawody były sprawdzianem umiejętności młodych adeptów zapasów gdyż dla większości z nich był to pierwszy występ w zawodach i prawie w stu procentach zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony. Trener Wojciech Bartkowicz uważa, że w przyszłości będzie można liczyć na dalsze sukcesy zawodników z Radomyśla.

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęliśmy mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie

naszej szkoły, rodzice, dziadkowie, nauczyciele.

Następnie przeszliśmy wspólnie do budynku szkoły, gdzie Pani dyrektor Małgorzata

Labak powitała wszystkich uczniów, rodziców nauczycieli i gości. W uroczystości wziął udział

burmistrz Radomyśla Wielkiego - Józef Rybiński. W krótkim przemówieniu życzył uczniom

samych najlepszych ocen, a nauczycielom cierpliwości i wytrwałości w swojej pracy z dziećmi.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Od wtorku uczniów czeka zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności przez kolejnych

10 miesięcy.

Zielona Szkoła w Gliczarowie Górnym

Zielona szkoła to forma pracy nauczyciela z uczniami, która pozwala rozwijać aktywność poznawczą uczniów,uczy bezpośredniego kontaktu z przyrodą, uwrażliwia na problemy ekologiczne.

Dla wielu dzieci takie wyjazdy są jedyną formą wypoczynku poza swoim miejscem zamieszkania, a dla wszystkich uczniów dobrą formą nauki, poznawania tego co nas otacza i uczenia się życia w grupie.

W dniach 10.06. – 14.06. 2013 r. została zorganizowana „Zielona Szkoła” do Gliczarowa Górnego k/Zakopanego dla 34 osobowej grupy z klas III a, b ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim pod opieką p. Beaty Popielarz, Magdaleny Cisło, Anny Wolanin i Joanny Kamińskiej.

Szczypiorniak na Orlikach 2013

W dniu 4 czerwca 2013r. na Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum w Radomyślu Wielkim odbył się finał powiatowy turnieju piłki ręcznej dziewcząt „Szczypiorniak na Orlikach”.

W turnieju wzięło udział 4 reprezentacje szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego - z Dąbia, Przecławia Tuszymy i Radomyśla Wielkiego. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Radomyśla Wielkiego po rozegraniu trzech bardzo zaciętych pojedynków zajęła drugie miejsce nieznacznie ustępując dziewczętom z Przecławia.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

Klaudia Działo - 6a, Natalia Działo - 6b, Wiktoria Rolle - 6b, Anna Świątek - 6b, Aleksandra Dereń - 6a, Daria Mucha - 5b, Oliwia Chrząstowska - 5b, Wiktoria Mikołajczyk - 6a, Aleksandra Snuzik - 6a, Monika Żala - 6a

ŚWIĘTO SZKOŁY 20 MAJA 2013

W poniedziałek 20 maja obchodzimy Święto Szkoły. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 8.00 zbiórką przed szkołą i wspólnym przemarszu do kościoła na mszę świętą. Po powrocie o godzinie 9.00 rozpoczną się atrakcje przygotowane z okazji Święta Szkoły. W programie przewidziano występy artystyczne uczniów szkoły, przedstawienie teatrzyku kukiełkowego z Nowego Sącza, gry i zabawy sportowe oraz poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. W tym dniu wszyscy uczniowie przychodzą w strojach "apelowych". Zakończenie uroczystości o godzinie 12.00

Konkurs wiedzy o patronie szkoły gen. Władysławie Sikorskim

16 maja odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności gen. Władysława Sikorskiego. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas 4 - 6. Największą znajomością życiorysu generała Władysława Sikorskiego wykazała się uczennica klasy 6 a Aleksandra Snuzik, która wyprzedziła Mateusza Ryza i Małgorzatę Wilk z klasy 6 b oraz Marzenę Wilk z klasy 4 a. Uczniowie ci uzyskali równorzędne 2 miejsce z taką samą ilością punktów.

Pełne wyniki konkursu:

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIKÓW W ZAPASACH W STYLU KLASYCZNYM I W ZAPASACH KOBIET XXVI MEMORIAŁ WŁADYSŁAWA RUSKA

W dniach 17-18.05.2013r w Myślenicach odbył się OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIKÓW W ZAPASACH W STYLU KLASYCZNYM I W ZAPASACH KOBIET XXVI MEMORIAŁ WŁADYSŁAWA RUSKA.

Organizatorami turnieju byli - Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie, Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Małopolski Myślenicki Związek Zapaśniczy oraz Klub Sportowy „Dalin” Myślenice.

Celem imprezy było uczczenie pamięci założyciela sekcji zapasów Władysława Ruska, wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w grupie wiekowej młodzików, promocja Miasta i Powiatu Myślenickiego oraz popularyzacja sportu zapaśniczego.

W turnieju wzięło udział 12 klubów sportowych z całej Polski, łącznie w zawodach uczestniczyło ponad 70 zawodników i zawodniczek.

Nasz powiat reprezentowało trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz jeden uczeń z Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim, których zrzesza K.S. „Radomyślanka” STALBUDOWA-KAZEX. Po zaciętych walkach Radomyślanie w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Wilaszek Jakub brązowy medal, Kubisztal Tomasz brązowy medal, Działo Wiktor srebrny medal. Bliski zdobycia medalu był Batko Sławomir, który zajął 5 miejsce.

Niewiele brakło aby atleci z Radomyśla wrócili z kompletem medal, ale zabrakło troszkę szczęścia i troszkę doświadczenia, następne zawody powinny być bardziej owocne w „krążki” – komentuje trener Wojciech Bartkowicz.

W TROSCE O NASZĄ PLANETĘ

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim

22 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbyły się obchody Dnia Ziemi. Oprócz pogadanek na godzinach wychowawczych i tematycznych gazetek uczniowie klas IV-VI pisali test, w którym wykazali się dużymi wiadomościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Najlepsze okazały się uczennice, I miejsce zajęła Aleksandra Snuzik kl. VIa, II Julia Leśniowska kl. VIa, III Sylwia Pisarczyk kl. Vb.

Zorganizowany również został konkurs na najładniejszy przedmiot ozdobny lub użytkowy wykonany z odpadów. Wyróżnione zostały prace Weroniki Zagórskiej, Artura Labaka i Wiktora Dubiela z klasy Ib, Kacpra Snuzika kl. IIa, Anety Wolak kl. IIIb oraz Darii Muchy kl. Vb. Wszyscy uczniowie pisali również „Listy dla Ziemi”. Najładniejszy list został wysłany do organizatorów akcji „Dzieci listy piszą”. Mamy nadzieję, że wiedza i entuzjazm młodego pokolenia zmieni nasz wspólny wielki dom na czysty, miły i przyjemny. Organizatorem obchodów Dnia Ziemi była nauczycielka przyrody Maria Dubiel.

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ – DZIEŃ ZIEMI I XV GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNY

W Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim od wielu lat zwraca się dużą uwagę na ekologię i ochronę środowiska. Z okazji Dnia Ziemi zostały zorganizowane szkolne konkursy: wiedzowy i plastyczny na przedmiot użytkowy lub ozdobny z odpadów. Oprócz tego uczniowie przez cały rok zbierają nakrętki plastikowe dla osób chorych i niepełnosprawnych. 22 kwietnia cała szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” prowadzonej przez fundację „Arka.” Wszyscy uczniowie pisali listy, w których przedstawiali swoje propozycje jak chronić naszą planetę. Z tej okazji zostały również posadzone przy szkole krzewy róż.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, również 25.04.2013 r. odbył się XV Gminny Turniej Ekologiczny dla klas III zorganizowany przez panie Beatę Popielarz i Annę Wolanin. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn z następujących szkół: Dąbie, Janowiec, Partynia, Podborze, Radomyśl Wielki, Ruda, Żarówka. Każda z drużyn zmagała się z trzema konkurencjami. Były to „Jeden z dziesięciu”, wykonanie plakatu przedstawiającego zwierzę chronione i zaprezentowanie ciekawostek na temat tego zwierzątka, wykonanie piosenki o treściach przyrodniczo – ekologicznych. W całym turnieju zwyciężyła drużyna z Janowca w składzie: Cymbor Weronika, Ryba Oliwia, Cygan Mariusz i Pulak Mateusz, przygotowywała p. Małgorzata Jeniec. II miejsce zajęła drużyna z Dąbia – Golec Amelia, Magdziarz Tomasz, Szlachetka Wiktoria, Kurek Kacper pod kierunkiem p. Małgorzaty Pawełczak.

III miejsce wywalczyła drużyna z Żarówki w skład, której weszli: Cichoń Barbara, Czyżewska Emilia, Studniarz Oliwia, Wróbel Mikołaj, a przygotowała ich p. Elżbieta Słowik.

Wszystkie drużyny włożyły wiele pracy w przygotowanie się do tego konkursu. Należy stwierdzić, że dzieci wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą i ekologiczną, która na pewno zaowocuje w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów do tego turnieju oraz Dyrektorowi Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim, Burmistrzowi Radomyśla Wielkiego i firmie Multimedia Polska – Biuro Obsługi Klienta w Mielcu za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników turnieju.

Wywiadówka

29 kwietnia o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Kamień 9.03.2013r.

W dniu 9.03.2013r. w miejscowości Kamień w powiecie rzeszowskim, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Kamień w zapasach w stylu wolnym. Organizatorami Turnieju byli: Urząd i Wójt Gminy Kamień mgr Ryszard Bugiel.

Zawody odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu. Powiat mielecki reprezentowało 7 zawodników z Klubu Sportowego ze Szkoły Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego z Radomyśla Wielkiego, którzy startowali w barwach KS Radomyślanka STALBUDOWA-KAZEX. Po zaciętych walkach wszyscy w swoich kategoriach wagowych sięgnęli po medale.

Radomyślanie w swoich kategoriach wagowych zajmowali odpowiednio miejsca: Stachowicz Maciej - I miejsce, Szocik Igor - I miejsce, Wilaszek Jakub - I miejsce, Barto Sławomir - II miejsce, Chmiel Dawid - II miejsce, Działo Wiktor III miejsce oraz Kubisztal Tomasz - III miejsce. Najlepszym zawodnikiem zawodów został wybrany Szocik Igor za najbardziej waleczne walki.

Występ zapaśników z Radomyśla Wielkiego był dla większości z nich debiutem na macie w Kamieniu i należy uważać ich start za udany - uważa trener ekipy z Radomyśla Wielkiego mgr Wojciech Bartkowicz.

Podobnych sukcesów życzymy im w dalszych występach.